Holiday Camp
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Õhtupoole.

4 posters

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Go down

Õhtupoole. Empty Õhtupoole.

Postitamine by Käthlyn McLaurim 8th Juuni 2009, 16:39

Käthlyn oli juba mitu tundi külas ringi tuuland ning nüüd oli tal kahtlane tunne, et varsti hakkab sadama. Ta vaatas korraks taevasse ning nägi seal üpris tumedaid pilvi. Õlgu kehitades võttis ta suuna küla ainsa kohviku poole. "Tere, palun üks.. kakao, veega." ütles ta kui oli jõudnud letini. Ta ootas natuke aega ning suundus siis kakaoga ühe vaba laua juurde ja võttis pusa samuti seljast.


Viimati muutis seda Käthlyn McLaurim (8th Juuni 2009, 17:05). Kokku muudetud 1 kord
Käthlyn McLaurim
Käthlyn McLaurim
1. Maja

Posts : 627
Age : 28

Iseloomustus
Hüüdnimi: Käth, Kätu, Käts, Käthi, Lyn.
Vanus: 15
Parim omadus: Rõõmsameelsus, viisakus, ei solvu kergelt.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 16:42

"Kuule... Ma tean, et see on suvi, aga kas sul oleks võimalik mulle matemaatikas paari asja näidata? Ma olen suht maha jäänud ja tahaks sügisel ikkagi heade hinnetega alustada..." palus tüdruk üles, venna poole vaadates. Mõne hetke pärast jõudsid Evans´id kohvikuni ja tüdruk lükkas ukse lahti. "Mm... mõnus."
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 16:48

Chris ohkas ja küsis siis väsinult: ,,Ilmselt küll, enne sa mind rahule ei jäta ju?'' Chris vaatas kohvikusse ning märkas siis eemal Käthi. ,,Ütle, mida sa tahad, mine vali nii kaua laud välja,'' sõnas Chris rahulikult ja läks leti juurde, tellides endale tavalise vee.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 18:01

"Riisi-makra salatit ja fantat," ütles Anna vennale rõõmsalt enne Käthlyn´i laua juurde kekslemist. "Võime me Chris´iga siia tulla?" küsis ta sõbrannalt tervituse asemel - hommikul olid need niikuinii juba vahetatud.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 18:11

Chris noogutas ja tellis siis tüdruku asjad ära, maksis nende eest ja läks siis laua äärde, andes Annale tema asjad. Ta keeras oma veepudeli lahti ja võttis sealt kaks lonksu ja küsis siis Annalt: ,,Nii et, millega sa abi tahtsid?''
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 18:15

"Ma ei mõista neid siinuseid ja koosinusi ja asju," ütles tüdruk maha istudes vennale enne, kui ta aplalt oma salati kallale asus. "Ma ei saa aru... nii väikesed portsud... Kaks suutäit ja ongi kõik..." pomises ta pahaselt.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 18:37

Chris ohkas ja võttis siis paberi ja pastaka Anna kotist välja. Ta joonistas sinna ühe täisnurkse kolmnurga, märkis küljed ära ja nurgad. Noormees silmitses seda mõni hetk ja kirjutas joonise alla siis:

a = alus / kaatet 1
b = kõrgus / kaatet 2
c = hüpotenuus
A' = alfa kraad
B' = beeta kraad

GM funktsioonid:
radtodeg(x) = teeb radiaanid kraadideks
arcsin(x) = sin-1 e. siinuse pöördväärtus
arccos(x) = cos-1 e. koosinuse pöördväärtus
arctan(x) = tan-1 e. tangese pöördväärtus

Chris silmitses seda ning küsis siis Annalt, ulatades talle joonise. ,,Kas sa praeguseni oled aru saanud?''
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 18:41

Tüdruk vaatas poissi sisutühja pilguga ning ourskas naerma. "Ei, tegelikult ei ole, aga me ei pea seda praegu arutama... Mu juhe jooksis kokku juba siis, kui sa b kõrguseks panid, sest kõrgus h peaks ju olema eraldi ja ma pole elusees kuulnud sellisest asjast nagu..." Anna kontrollis paberilehte, "...radtodeg."
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 18:52

Chris ohkas uuesti ja sõnas siis vaikselt: ,,Ära siis vaata b'd kui kõrgust, vaid kui kaatetit. Ja ma tõesti ei oska sulle radtodegi lahti seletada...'' Noormees ohkas ja hakkas siis rahulikult ja aeglaselt edasi kitjutama:

Siinus:

sin = vastaskülg / hüpotenuus

Seda seost tulebki nii võtta nagu kirjutatud. Vastaskülg vaadatakse tulenevalt sellest, millist kraadi on vaja leida. Kui vaja leida A', siis tema vastaskülg on tema vastas olev külg ehk a.
Vastava tehte tegemisel on vaja teha veel teisendusi, enne kui kraadi saab kätte tuleb siinusest arvutatud tehtest võtta sin-1 ja siis kraadi teisendus.

GM-is näeb asi välja siis nii:

//kraadideks(siinuse_pöörd_tehe(suhte_valem))
radtodeg(arcsin(vastaskülg / hüpotenuus))

Chris ohkas vaikselt ja muutus mõtlikuks ja hakkas siis edasi kirjutama:

siinuse kasutamine nii alfa kui ka beeta kraadi leidmisel:

Alfa:

a = 3 cm
c = 10 cm
-Ja kui alfa kraadi on vaja leida

sin A' = a/c = 3/10 = 0.3
A' = arcsin(0.3) = 17.457..
radtodeg(arcsin(0.3)) = 17'27' //tulemus on siis et alfa kraad on 17 kraadi ja veel täpsemalt 27 minutit.

Beeta:

b = 4.5 cm
c = 10 cm
-Kui on vaja leida beeta kraadi

sin B' = b/c = 4.5/10 = 0.45
B' = arcsin(0.45) = 26.743..
radtodeg(arcsin(0.45)) = 26'44'

Chris silmitses seda, kontrollides oma arvutusi ja andis selle siis tüdrukule. ,,Õpi nii kaua kuni mõikad ja siis lähme koonuse juurde,'' sõnas noormees ja võttis lonksu vett.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 18:57

Anna vaatas venda endiselt tühja pilguga. "See on nagu hiina keel ju!" ütles ta süüdistavalt paberilipakat vaadates ning seda siis ohkega kotti pannes. "Vahet pole, ma lihtsalt ei jaga seda asja..." seletas ta vennale.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 19:01

Chris muigas ja sõnas rahulikult: ,,Hiina keelt ma ei oska aga ma võin kirjutada seda sulle Portugali keeles, kui tahad.'' Chris võttis veel ühe lonksu vett ja lisas siis: ,,Igatahes, pead sa selle millalgi selgeks saama ja ma pole just kõige parem õpetaja.'' Chris silmitses Annat ja viis siis korraks pilgu Käthile, kes oli pikka aega vait olnud.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 19:03

"Küll ma selleta hakkama saan," sõnas Anna venna kommentaari peale muiates. "Kiviajal saadi hakkama, saan mina 21. sajandil ka," teatas tüdruk oma fantat lahti korkides.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 19:05

Chris kehitas õlgu ja sõnas rahulikult: ,,Kiviajal polnud tehnoloogiat, arvuteid, isegi õiget tsivilisatsiooni polnud, ainult paljad mehed ja naised külmas koopas üksteist kallistamas, et sooja saada.'' Chris viis oma pilgu aknast tüdinult välja, ise mõtlik.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 19:07

Anna purskas naerma. "Kah tõsi..." Mõne hetke jälle oma salatit söönud, vaatas ta venna poole: "Sa dieedil või midagi?"
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 19:09

Chris raputas paar korda tüdinult pead ning sõnas vaikselt: ,,Tegelikult mitte, aga mul lihtsalt pole kuigi suur isu. Ja sa ise? Saad söönuks sellisest väiksest rohuliblest?'' küsis noormees vaikselt, ikka aknast välja vaadates.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 19:12

"Muidugi mitte. Kasvav organism ju. Aga ma kavatsen õhtusöögi ajaks tagasi laagrisse minna. Seal on kindlasti midagi maitsvat... suurtes kogustes." Tüdruk naeratas endamisi ja vaatas oma pokaalipõhjas olevat salatit. "Tahad ka?" uuris ta vennale nii igaks juhuks.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Samantha Shephard 8th Juuni 2009, 19:15

Samantha astus väiksesse kohvikusse ja vaatas ringi. Siis sammus neiu leti juurde. "Klaas mineraalvett, palun." lausus Sam viisakalt ja maksis tellimuse eest. Tüdruk haaras oma joogi ja jalutas ühe vaba aknaaluse laua juurde, võttes selle taga istet.
Samantha Shephard
Samantha Shephard
5. Maja

Posts : 26
Age : 32

Iseloomustus
Hüüdnimi: Sam
Vanus: 16
Parim omadus: Positiivsus

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 8th Juuni 2009, 19:20

Chris vaatas uustulija poole ning viis siis pilgu uuesti aknast välja. ,,Tundub, et temaga on kõik korras,'' mõtles Chris rahulikult võttes veel ühe lonksu vett. ,,Ei aitäh,'' sõnas Chris Annale, viies pilgu tüdruku salatile ning siis uuesti aknast välja.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 19:24

"Hmh." Tüdruk tegi küll vingus nägu, kuid oli sisimas õnnelik, et Chris salatit ei tahtnud - rohkem talle jääb. Selle mõtte peale korjas ta kõik lusikale ning pani suhu.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Samantha Shephard 8th Juuni 2009, 19:26

Samantha jõi vaikselt oma vett ja mõtles oma elu üle. Kõlab küll päris filosoofiliselt, kuid just seda neiu tegi. Mõtles oma vanematele, kes praegu kuskil Itaalias või kurat-teab-kus filmivõtetel olid ja tema siia laagrisse sokutasid, et kaelast ära saada. Neiu mõtles oma koolikaaslastele, kes olid totaalsed mõrrad, nagu eliit-tütarlastekoolides kombeks. Tüdruku ainsaks lohutuseks oli tennis, mida ta tõesti armastas ja nüüd ei tohtinud ta selle tobeda kukkumise pärast ka sellega mõnda aega tegeleda. "Pidin ma sellele kuradi pallile järele jooksma.." needis tüdruk end vaikselt. Ta oli nii väga tahtnud teistele muljet avaldada. Näidata, et ta pole mingi peps rikkuriplika, kes saab kõike, mida ta tahab. Ja vaat, mis välja kukkus. Samantha võttis veel ühe lonksu ja jäi aknast välja vahtima.
Samantha Shephard
Samantha Shephard
5. Maja

Posts : 26
Age : 32

Iseloomustus
Hüüdnimi: Sam
Vanus: 16
Parim omadus: Positiivsus

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Käthlyn McLaurim 8th Juuni 2009, 20:50

Käthlyn viis pilgu sisenejatele ning muigas. Chris ja Anna.. ta polnudki viimasel ajal eriti kellegi muuga suhelnud. "Ikka" ütles ta ning jäi siis vaikselt nende vestlust kuulama. Ta võttis lonksu oma kakaost ning neelas selle kiirelt alla. Seejärel püsis ta jälle natuke aega vait, kuid muigas koos nendega. Ta viis pilgu tüdrukule, kes sisse oli astund, kuid too ei tundund talle tuttav, niiet ta pöördus tagasi Evans'ite poole. "Miks te õigupoolest keset juulit matemaatikat õpite?" küsis ta, kuna ei olnud enne saanud seda küsida.
Käthlyn McLaurim
Käthlyn McLaurim
1. Maja

Posts : 627
Age : 28

Iseloomustus
Hüüdnimi: Käth, Kätu, Käts, Käthi, Lyn.
Vanus: 15
Parim omadus: Rõõmsameelsus, viisakus, ei solvu kergelt.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Anna Evans 8th Juuni 2009, 20:54

Anna nõjatus raskelt vastu toolileeni ning vaatas Käth´i poole. "Õppida pole kunagi vale aeg," ütles ta sõbrannale silma tehes.
Anna Evans
Anna Evans
1. Maja

Posts : 279
Age : 30

Iseloomustus
Hüüdnimi:
Vanus: 15
Parim omadus: Kuulamisoskus.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Käthlyn McLaurim 8th Juuni 2009, 20:59

Käthlyn turtsatas ning võttis taas lonksu kakaost. "Noh.. minumeelest on ikka küll." ütles ta muigega, sest tema vähemalt järgmise kahe kuu jooksul, ei kavatsenud midagi õppida.
Käthlyn McLaurim
Käthlyn McLaurim
1. Maja

Posts : 627
Age : 28

Iseloomustus
Hüüdnimi: Käth, Kätu, Käts, Käthi, Lyn.
Vanus: 15
Parim omadus: Rõõmsameelsus, viisakus, ei solvu kergelt.

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Samantha Shephard 8th Juuni 2009, 21:02

Samantha muigas kõrvallauas üleval oleva teema üle. 'Siinus, koosinus ja tangens.. huvitav, mis klassis me neid võtsime' mõtiskles neiu, proovides nii ära aimata teiste vanuseid. Lõpuks jõudis tüdrukuni mõistmine, et tema koolis on asjad veidi teises järjestuses ja siinuseid õppis ta juba päris varakult. Neiu jõi oma klaasi tühjaks ja tõusis laua tagant püsti, heites pilgu üle lõbusalt vestleva seltskonna. 'Veab neil' mõtles neiu endamisi ja sammus ukse poole.
Samantha Shephard
Samantha Shephard
5. Maja

Posts : 26
Age : 32

Iseloomustus
Hüüdnimi: Sam
Vanus: 16
Parim omadus: Positiivsus

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Christopher Evans 10th Juuni 2009, 01:50

Chris kehitas õlgu ja sõnas vaikselt: ,,Kuidas kellelegi... Aga minu meelest on õppimine suht kasutu, kui see sind ei huvita ja sa seda õppida ei taha.'' Noormees kehitas õlgu ja võttis veel ühe lonksu vett.
Christopher Evans
Christopher Evans
1. Maja

Posts : 107

Iseloomustus
Hüüdnimi: Chris
Vanus: 16
Parim omadus: -

Tagasi üles Go down

Õhtupoole. Empty Re: Õhtupoole.

Postitamine by Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele